مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

دعوت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای عقد تفاهم نامه ۳ جانبه با سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها

به گزارش پایگاه خبری از مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی
در نشست دویست و سی و نهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در شیراز، حسین صعیدزرندی معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سخن گفت.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای عقد تفاهم نامه ۳ جانبه از سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها دعوت کرد
وی گفت: ۴ هزار نفر مهندس نقشه بردار ذی‌صلاح با آموزش دوره های حقوقی ثبت در اجرای قانون حدنگار در امر تهیه نقشه های تفکیکی در کل کشور فعالیت می کنند.
به گفته صعیدزرندی تا به حال با فعالیت مهندسان چهار میلیون مترمربع نقشه تفکیکی تهیه شده و به ثبت اسناد و املاک ارائه شده است. هم‌چنین با نظارتهای مستمر استانها و فعالیت مثبت مهندسان نقشه بردار ذی‌ صلاح، مسیر اشتباهات ثبتی که در گذشته وجود داشته حذف گردیده و دقت کار مهندسان نقشه بردار با رعایت مسائل فنی و حقوقی سبب شده سطح اشتباهات خیلی کم گردد.
وی از همه استان ‌ها و روسای سازمان ‌ها درخواست کرد در اجرای تبصره های ماده نهم آیین نامه اجرایی قانون حدنگار به تنظیم تفاهمنامه ۳ جانبه نظام مهندسی، شهرداری و ثبت اسناد اقدام کنند تا نقشه‌های مورد نیاز برای صدور پایانکار که توسط این مهندسان ذی‌صلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان که مورد تایید سازمان ثبت است تهیه و همین نقشه ها منجر به صدور اسناد تفکیکی گردد.
به گفته صعید زرندی به این ترتیب مردم از سردرگمی فعلی به علت تفاوت متراژها آزاد می‌ شوند و قاعدتا این برنامه جامعی است که سازمان ثبت اسناد و املاک در گذشته و در آینده به جدیت پیگیری خواهد شد.
معاون املاک و امور کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به اقدامات سازمان ثبت برای صدور اسناد کاداستر شوارع و معابر و هم‌چنین رودخانه ها اشاره داشت که قدم موثری در حفظ حقوق دولت و مردم است.
منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

نوشته دعوت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای عقد تفاهم نامه ۳ جانبه با سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.