مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

لزوم اجرای عایقهای رطوبتی در ساختمانهای استان خراسان شمالی

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی
اجرای عایقهای رطوبتی در ساختمانهای استان خراسان شمالی الزامی است
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی بیان داشت: اجرای عایقهای رطوبتی در ساختمانهای این استان الزامی است.
علی اکبر رمضانی، در پاسخ به این پرسش، که چرا بسیاری از ساختمانهای تازه ساخت در شهرهای این استان با وجود این که سنگ نما را نیز داشته اند، بر اثر بارندگیهای یک ماه دچار رطوبت شده اند؟ عنوان داشت: فقط سنگ نما، عایق رطوبتی یک ساختمان را تأمین نمیکند، بلکه موارد دیگر نیز در زمان ساخت یک پروژه ساختمان الزامی است که باید اجرا گردد.
رمضانی ادامه داد: متأسفانه بسیاری از سازندگان ساختمان برای کسب سود بیش تر بسیاری از جزئیات موجود در ساختمان سازی هم چون به کار بردن عایقهای رطوبتی و حرارتی را حذف میکنند که این امر موجب میشود تا وقوع بارندگیهای شدید و یا گرم شدن هوا دچار مشکل گردند.
وی تصریح کرد: در گذشته هنگام ساختمان سازی دیوارهایی با ضخامت چهل سانتی متر احداث میشد که خود این دیوارها عایقی مقابل رطوبت و نم بود، ولی در حال حاضر که ضخامت دیوار به بیست سانتی متر رسیده و خیلی از افراد نیز حتی آن را رعایت نکرده و دیوارهایی با ضخامت ده سانتی متر میسازند، این ضخامت از دیوار نمیتواند رطوبت را تحمل کند و در نتیجه نم به داخل ساختمان منتقل می گردد.
این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر ساختمانهایی با چنین دیوارهایی نیاز است تا علاوه بر سنگ نما، از عایق رطوبتی نیز استفاده کنند که یکی از الزامات است.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از تکنولوژی نمای خشک میتواند یکی از راه حلهای این مشکل باشد.
منبع: ایسنا

نوشته لزوم اجرای عایقهای رطوبتی در ساختمانهای استان خراسان شمالی اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.