مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین بیان کرد: شناسنامه فنی ساختمان که از طرف شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان صادر می گردد بیانگر تمامی جزئیات بناها نیست.

شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست

شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست

شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست

فرزانه نظری‌پور اظهار داشت: مشکل موجود در حوزه پیش فروش ساختمانها که سبب شده امروزه بیش از ۱ هزار و پانصد پرونده در دستگاه قضایی استان نیز تشکیل گردد عدم شفافیت در امر ساخت و سازها بوده تا جایی که خریداران هنگام تحویل ساختمان با تعاریفی که سازندگان از قبل کرده بودند، با مغایرتهای فاحشی مواجه میشوند.

نظری پور افزود: امروزه با مکانیسمهای انجام شده، شهرداریها میتوانند از فروش چند باره بناها که در گذشته شاهد بسیاری از این موارد نیز بودیم، جلوگیری کنند ولی در مورد کیفیت مصالح بکار رفته و این که سازنده قرار است چه بنایی را به خریداری که واحد را پیش خرید کرده واگذار کند، متاسفانه هنوز ساز و کار مشخصی وجود ندارد.

به گفته وی، امور شهرسازی، دغدغه های موجود در مورد پیش فروش ساختمانها را نمیتوان با یک صفحه رونوشت (قرارداد) از بین برد و از تخلفهای صورت گرفته در این زمینه نیز جلوگیری کرد.
این مسئول با عنوان این که جزئیات ساخت یک بنا برای پیش فروش باید دارای آئین نامه هایی مصوب همانند دفترچه فنی ساختمان باشد، گفت: با این کار میتوان علاوه بر از بین بردن مشکلات موجود بر سر راه پیش فروش واحدهای ساختمانی، شاهد کاهش پرونده های موجود در محاکم قضایی و انجام تعهدات دقیق و به موقع سازندگان به پیش خریداران باشیم.

 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری …
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام …
 • NB51
  NB51 …
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي …
 • NB20
  NB20 …
 • <a href=کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی”/>
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن …
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی …
 • NB20
  NB20 …

شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: شهرداری قزوین بر اجرای قانون پیش فروش ساختمانها تاکید داشته و امیدوار است که با اجرای راهکارهای لازم و تدابیر در نظر گرفته شده در این زمینه، شاهد رفع مشکلات پیش رو باشد.

منبع : ایرنا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کتاب آزمون نظام مهندسی معماری

نوشته شناسنامه فنی ساختمان بیانگر کلیه جزئیات آن نیست اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.