مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

ضوابط و الزامات ترافیکی و پدافند غیرعامل در دستور کار گروه تخصصی ترافیک

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی در نشست اخیر خود به بررسی نهایی ضرورت و اهداف گرداوری مقررات ملی ساختمان در بخش مهندسی ترافیک پرداخت و بعد از شناسایی مشکلات و آسیبهای وضعیت موجود ساخت وساز مبتنی بر اظهارات صاحب نظران، الزامات ترافیکی مربوطه را در جهت رفع این مشکلات تعیین کرد. هم چنین مشکلات ساخت و ساز در ۳ مرحله صدور مجوز، حین ساخت و دوره بهره برداری، نظیر تغییر کاربریها، ارتباطات بین سازمان ها و نهادها، تردد عابرین پیاده و وسایل نقلیه در محدوده بلافصل کارگاه و … بررسی گردید.

ضوابط و الزامات ترافیکی و پدافند غیرعامل در دستور کار گروه تخصصی ترافیک

ضوابط و الزامات ترافیکی و پدافند غیرعامل در دستور کار گروه تخصصی ترافیک

ضوابط و الزامات ترافیکی و پدافند غیرعامل در دستور کار گروه تخصصی ترافیک

به گفته یوسف ساجد _ دبیر گروه تخصصی ترافیک، این مجموعه با همکاری موثر سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها و مهندسان مشاور خبره در مرکز تحقیقات و کمیته راهبردی ترافیک تدوین و اصلاحات لازم برروی آن انجام شده و انتظار میرود بعنوان یک مبحث خاص برای ترافیک مورد استفاده قرار گیرد.
در شرح کلیات این مبحث، هدف، دامنه کاربرد و تعاریف تخصصی، بمنظور تسهیل در بهره برداری از مطالب فصول آتی، طبقه بندی ساختمان ها و معابر ارائه گردیده است. در ادامه، اصول اثرسنجی ترافیکی ساختمانها و روشهای تحلیل تاثیرات ترافیکی ناشی از ایجاد ساختگاههای ترافیکی یا تغییر در کاربری ساختمان ها آورده شده است. ضوابط ترافیکی حین ساخت ساختمانها نیز در فصل جداگانه ای آمده و در آن الزاماتی در ارتباط با اجزای محوطه کارگاهی، تجهیزات کنترل ترافیک و مدیریت و ایمنی ترافیک در حین ساخت ارائه شده است. هم چنین در فصل ضوابط ترافیکی، داخل ساختمان ها و محوطه ها، الزاماتی درباره پارکینگها، گردش پیاده و سواره، معلولان، ایمن سازی، علائم و شرایط اضطرار ارائه می گردد. در نهایت در فصل ضوابط ترافیکی در شبکه معابر بلافصل ساختمان بعنوان فصل پایانی، باید ها و نبایدهای مربوط به مشخصات فیزیکی و هندسی معابر، استفاده از گذرگاههای همسطح و غیر همسطح عابرپیاده، مسیرهای دوچرخه و ملاحظات ایستگاههای حمل و نقل عمومی در حوزه نفوذ ساختمان عنوان گردیده است.
مهمترین وظایف سازمان در زمینه پدافند غیرعامل در حوزه ترافیک، دیگر دستور کار این گروه تخصصی است.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشريحي آزمون نظام مهندسي تاسیسات برقی-نظارت ارديبهشت ۹۷

نوشته ضوابط و الزامات ترافیکی و پدافند غیرعامل در دستور کار گروه تخصصی ترافیک اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.