مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

ضرورت تمرکز نظام مهندسی بر آموزش و توانمند سازی اعضا

به گزارش پابگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی
مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور در امور زیربنایی و عمرانی بر ضرورت و اهمیت توجه به توانمندسازی اعضای نظام مهندسی تاکید نمود.
علی‌اکبر حاج محمدی در حاشیه برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیات مدیرعامل نظام مهندسی استان قزوین بیان کرد: در همه ساختارها باید یک جامعه و یا بخش وجود داشته باشد تا در زمینه دفاع از حقوق افراد، نظارت بر عملکرد دستگاه مربوط فعالیت کند.
حاج محمدی تصریح کرد: متاسفانه ساختارهای دولتی شکست ‌ها و مسائل بسیاری در پی داشته و این امر اهمیت و لزوم فعالیت سازمان ‌های مردم نهاد را دوچندان می ‌کند که باید مدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: سازمان ‌های مردم نهاد باید در وضع قوانین، نظارت و مسائل حقوقی افراد نهاد خود دخالت مستقیم داشته باشند در حالیکه فرآیند نظارت در این مجموعه‌ها باید تقویت گردد.
مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور در امور زیربنایی و عمرانی خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی در امر اجرا ورود بیش تری داشته در حالیکه باید بر آموزش و توانمندسازی افراد تمرکز گردد و این مهم در اولویت قرار گیرد.
محمدی با اشاره به اهمیت حمایت از سازمان نظام مهندسی افزود: سازمان نظام مهندسی نیازمند حمایت و پیشرفت بوده و این مهم باید از طریق اعضای این سازمان انجام گردد تا شاهد تاثیرگذاری ویژه در تصویب قوانین باشیم.
وی تاکید کرد: امور اجرایی باید در سازمان نظام مهندسی کاهش یافته و موضوع توانمندسازی، قدرت اثرگذاری در قوانین و تقویت رضایتمندی مردم تمرکز صورت پذیرد در حالیکه این مهم نیازمند تعامل و همکاری است.
حاج محمدی بیان کرد: در زمژن لرزه کرمانشاه بیمارستانی با شش ماه فعالیت به سبب عدم نظارت تخصصی تخریب گردید که در این امر نقش ویژه سازمان نظام مهندسی به چشم می ‌خورد که باید مورد توجه باشد.
حاج محمدی افزود: امروز به سبب افزایش دانش و توانمندی مهندسان شاهد کاهش هزینه‌های ساخت و ساز هستیم.
مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور در امور زیربنایی و عمرانی عنوان کرد: افزایش ایمنی، پیشرفت اقتصادی و استفاده بهینه از تکنولوژی پیشرفته از مزایای فعالیت موثر سازمان نظام مهندسی بشمار می ‌رود.
حاج محمدی گفت: خوشبختانه استان قزوین در حوزه نظام مهندسی پتانسیل مطلوبی داشته و امیدوار هستیم با انتخابات اعضای توانمند و صالح جایگاه این سازمان در سطح استان و کشور ارتقا یابد.
منبع : آفتاب نیوز

نوشته ضرورت تمرکز نظام مهندسی بر آموزش و توانمند سازی اعضا اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.