مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

انتخابات؛ بدون آخوندی

انتخابات؛ بدون آخوندی

دسته بندی : مهندسی صنایع ایران تاریخ : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

بازار خبرها حول سازمان نظام مهندسی ساختمان، در اولین روز پاییز به گرمی تابستان داغ ۹۷ بود. خبر تعویق برگزاری انتخابات هیات مدیره های استانی این سازمان، که با انتشار تاکید رئیس جمهور به این مساله، نشان داد که عرصه ای نیست که در آن تقابلی بین نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی، وجود نداشته باشد.

محمود واعضی، رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهور، در نامه ای به عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به توصیه رئیس جمهور، خواستار تعویق انتخابات هیات مدیره های سازمان های نظام مهندسی ساختمان شد.

خبری که در اولین روز پائیز ۹۷ و در فاصله کمتر از دو هفته تا برگزاری انتخابات هیات مدیره های سازمان های نظام مهندسی ساختمان در خروجی پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، در مورد تعویق انتخابات نظام مهندسی قرار گرفت، غیرقابل باور بود. این خبر که از یکی از منابع کاملا موثق و مطمئن به خبرنگار این پایگاه رسیده بوذ، به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

ساعاتی بعد، نامه ای از سوی محمود واعضی، رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهور، به عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی،در رسانه ها منتشر شد که در آن بنا به توصیه حسن روحانی، رئیس جمهور، خواستار تعویق دو ماهه انتخابات هیات مدیره های سازمان های نظام مهندسی ساختمان شد.

به نظر می رسد، مشترک بودن هیات اجرایی و نظارت و همچنین ردصلاحیت های قابل توجه، باعث ایجاد احتمال تعارض منافع از سوی شخص رئیس جمهور شده و از این رو خواستار تعویق زمان انتخابات گردیده است.

همزمانی انتشار این خبر با خبر استیضاح چند باره و حتی شایعه استعفای عباس آخوندی، نشان دهنده این است که احتمالا دیگر آخوندی از خوان چهارم استیضاح عبور نخواهد کرد و ساختمان شهیددادمان، دیگر میزباناو به عنوان وزیر راه و شهرسازی نخواهد بود. هر چند، در استیضاح های قبلی نیز، احتمال موفقیت آخوندی در اقناع وکلای ملت کم بود، اما او توانست سربلند از آنها بیرون بیاید.

همچنین ارسال رونوشتی از این نامه به اکبر ترکان که علاوه بر سمت مشاور رئیس جمهور در امور نوسازی بافت های فرسوده و ناپایداری شهری، لقب مهمترین و صریح ترین منتقد آخوندی را دارد، طعنه آمیز به نظر می رسد.

از شواهد چنین بر می آید، آخوندی دیگر آن حمایت لازم را از سوی رئیس جمهور در اختیار نداشته و تعویق دو ماهه انتخابات به معنای، «برگزاری انتخابات بدون آخوندی» است، مساله ای که در صورت انجام، تاثیر قابل توجهی روی آرایش و ترکیب اعضای هیات مدیره های استان ها و در نهایت شورای مرکزی خواهد داشت.

نوشته انتخابات؛ بدون آخوندی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.