مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،به گفته عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان شهرستان ری، هفتاد و شش درصد از ساختمان ‌های شهرستان ری بتونی و بیست و چهار درصد فلزی است و این مجموعه به‌ دنبال برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز با فناوری ‌های نوین است.

برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری

برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری

برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری

رضا پورزلفی، عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌ سازان شهرستان ری، در جلسه تخصصی ارزیابی و آسیب ‌شناسی که به بررسی دستاوردهای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در حوزه ارتقای کیفیت ساخت‌ و‌ ساز شهر تهران می ‌پردازد با اعلام این خبر بیان کرد: وزن ساختمان‌ های سنتی برای هر مترمربع حدود هفتصد تا ۱۰۰۰ کیلوگرم است که با بکارگیری فناوری ‌های نوین ساختمان‌ سازی، این رقم به سیصد تا چهارصد کیلوگرم کاهش می‌ یابد.
پور زلفی گفت: معتقد هستم چنان چه موانع و مشکلات بخش مسکن در شهرستان ری برطرف گردد، این شهرستان ظرفیت بالایی بمنظور توسعه در این بخش دارد.
در این جلسه، که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران برگزار گردید، فرهاد افشار، شهردار منطقه بیست تهران نیز با تاکید بر توسعه گردشگری ری، اظهار داشت: شهرری به علت وجود مراکز زیارتی و تفریحی، می ‌تواند به ‌عنوان یک محرک توسعه برای تهران عمل کند و برای تحقق این توسعه، نیاز به امنیت سرمایه ‌گذاران است تا سرمایه ‌های خود را به این منطقه انتقال دهند.
افشار با اشاره به رسالت نظام مهندسی در توسعه شهری گفت: کنترل ساخت ‌و‌ ساز نیازمند رویه‌ای جدید بوده و لازم است تا هزینه نظارت مهندسی را نیز افزایش داد. در ادامه حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران با عنوان این که در انتخابات نظام مهندسی کشور مشارکت افراد مهندس در رشته ‌های مختلفِ مرتبط بسیار کم است، افزود: هرچه از نظر علم و دانش پیشرفت کنیم بالطبع مسوولیت اجتماعی ما نیز بیش تر می‌ شود. مسوولیت اجتماعی نیز نسبت به فرآیندهایی که متعلق به صنف، شهر و حتی کشورمان است وظیفه بیش تری بر گردنمان می ‌گذارد، از این رو مشارکت افراد در گروه‌ های صنفی و نهادهای مدنی یک ضرورت است.

 • جزوه مقررات شهرسازی و معماری برای عبورمرور معلولین
  جزوه مقررات شهرسازی و معماری برای …
 • NB71
  NB71 …
 • کتابکتاب-مقررات-قوانين-و-ضوابط-حقوقی-و-انتظامی-مرتبط-با-ساخت-و-سازها.jpg” alt=”کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و سازها”/>
  کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و …
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن …
 • NB20
  NB20 …
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام …
 • NB51
  NB51 …
 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری …

برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری

خلیل آبادی تصریح کرد: شاید در قانون ایراداتی وجود داشته باشد، ولی سطح مشارکت در انتخابات سازمان نظام مهندسی قابل پذیرش و در شأن این صنف نیست.
در ادامه محسن علیجانی، نماینده مردم تهران، با اشاره به لزوم ارزیابی و آسیب‌شناسی قانون نظام مهندسی، عنوان داشت: مسکن علاوه بر فرهنگ، اقتصاد و صنعت بر حوزه‌ های امنیتی و اجتماعی نیز تاثیرگذار است که رعایت اصول آن در شهرسازی می‌ تواند کیفیت، ایمنی، بهداشت و صرفه اقتصادی را نیز بهمراه داشته باشد.

منبع : شعار سال

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

جزوه دست نویس نظام مهندسی ترافیک

نوشته برنامه‌ ریزی برای توسعه ساخت‌ و‌ ساز در شهر ری اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.