مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان/ توسعه نباید به محیط زیست آسیب بزند

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی HSE همزمان با روز مهندس بیان کرد: تمام بخش‌ های تخصصی وزارت راه و شهرسازی با موضوع HSE ارتباط مستقیم دارند.

تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان

تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان

تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان/ توسعه نباید به محیط زیست آسیب بزند

حامد مانی‌فر، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از برگزاری دومین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست خبر داد و افزود: دومین جشنواره نشان تعالی HSE به یاری خدا در پنجم اسفند نود و هفت همزمان با روز مهندس برگزار خواهد شد.
مانی فر به همکاری با سازمان نظام مهندسی برای برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: در بحث نشان تعالی HSE و هماهنگی برای توسعه هرچه بیش تر آن نشستی با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور داشتیم.
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به تقدیر از پنج شرکت فعال در حوزه مهندسی به دلیل رعایت نسبی موازین HSE در جشنواره سال نود و شش، اظهار داشت: امسال نیز مانند سال گذشته ادارات کل را نیز ارزیابی می‌ کنیم بر مبنای معیارهایی که در دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به آن ‌ها دست یافته‌ایم و طبق همکاری آنها با ما برای تحقق اهداف کلان کشور از ادارات منتخب تقدیر بعمل خواهد آمد.
مانی فر تصریح کرد: در باره سازمان‌ های نظام مهندسی، اگر شورای مرکزی تمایل داشته باشد، می ‌توانیم سال جاری علاوه بر ارزیابی ادارات کل، سازمان‌ های نظام مهندسی استانی را هم مورد ارزیابی قرار دهیم.

 • کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان (ويژه آزمون‌ های نظام ‌مهندسی)
  کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان …
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي …
 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری …
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی …
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن …
 • جزوه مقررات شهرسازی و معماری برای عبورمرور معلولین
  جزوه مقررات شهرسازی و معماری برای …
 • NB22.cover
  NB22.cover …
 • NB01
  NB01 …

تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان

وی در باره دلیل انتخاب روز مهندس برای برگزاری جشنواره نشان تعالی HSE نیز ادامه داد: روز مهندس یک بار در سال اتفاق می‌ افتد. بهتر است در این آیین علاوه بر ایجاد نشاط برای مهندسان و خانواده‌هایشان، یک اتفاق مهندسی نیز رخ دهد. کاری که در حوزه HSE شده این قابلیت را دارد که این روز به آن پرداخته شده و نتایج آن به جامعه مهندسی ارائه گردد.
ضرورت استقرار نظام HSE در سایر بخش ‌ها
مانی فر به اهمیت گسترش HSE به سایر جنبه ‌های صنعت اشاره کرد و افزود: بعد از جشنواره سال گذشته سایر وزارت خانه ها با دبیرخانه اجرایی تماس گرفته تقاضای همکاری کردند. این همکاری در جشنواره امسال نمود خواهد داشت و بخش ‌های دیگری غیر از مهندسی ساختمان را نیز شامل میشود.
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تصریح کرد: با برنامه‌ ریزی ‌های انجام شده در دبیرخانه اجرایی نشان تعالی HSE بخش ‌های صنعت و معدن، کشاورزی، دارویی، خدمات و … نیز در جشنواره سال جاری حضور خواهند داشت. هرچند مهم ‌ترین و بزرگ ترین رویداد این جشنواره مربوط به صنعت ساختمان است.
وی ادامه داد: ما اکنون معیارهایHSE در صنعت ساختمان را یافته و طبق آن ارزیابی را انجام می ‌دهیم و چنان چه سایر بخش‌ های وزارت خانه نیز تمایل داشته باشند، می ‌توان معیارهای ایمنی در آن بخش‌ ها را نیز مورد ارزیابی قرار داد.
وی با اشاره به لزوم حفظ محیط زیست در فرآیند توسعه افزود: توسعه نباید به محیط زیست آسیب بزند. در روند توسعه باید سرمایه ‌های ملی و انسانی و معنوی حفظ گردند. با برنامه ریزی برای استقرار نظام ‌HSE می‌ توان در این جهت حرکت کرد، چرا که یکی از محورهای مهم ارزیابی ‌ها محور مدیریت و دیگری محیط زیست است.
مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تاکید کرد: در برگزاری جشنواره های بعدی از حضور همه سازمان ‌ها و مراجع ذی ‌ربط از جمله سازمان حفاظت از محیط زیست حمایت می‌ کنیم و مشتاق هستیم که در برگزاری مشارکت جدی داشته باشند.
منبع : ترابر نیوز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

تحلیل مبحث ۱۵ مقررات ملی ساختمان

نوشته تاکید بر توجه بیش تر به HSE در صنعت ساختمان/ توسعه نباید به محیط زیست آسیب بزند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.