مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

گلایه مردم از هزینه ‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،یک نماینده مجلس با اشاره به گلایه مردم از هزینه‌ های پرداختی به سازمان نظام مهندسی ساختمان، ‌اقدام وزیر راه و شهرسازی در لغو کسر پنج درصد از دستمزد مهندسان ناظر را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: سازمان نظام مهندسی باید از دستور وزیر اطاعت کند.

گلایه مردم از هزینه ‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی

علی اکبری با اشاره به این ‌که عدم اجرا و سرپیچی از ابلاغیه آخوندی در مورد لغو کسر پنج درصد از دستمزد مهندسان مشاور از طرف سازمان ‌های نظام مهندسی ساختمان کشور صحیح نیست، گفت: لغو اخذ پنج درصدی مبلغ حق نظارت واریزی به حساب سازمان نظام مهندسی و پرداخت آن به مهندسین ناظر یک بحث تخصصی بوده که نیاز به تحلیل دارد و میتواند اهداف مختلفی داشته باشد. مثلا اگر هدفشان این بوده که از سرجمع هزینه های نظارت کاسته گردد این ابلاغیه وزیر راه، اقدام خوبی است.
اکبری با اشاره به نارضایتی مردم از هزینه های نظارت بر ساختمان گفت: سازندگان و مالکان ساختمانها از هزینه های نظارت نظام مهندسی ساختمان گلایه داشته و آن را زیاد میدانند. بنابراین با هر ابزار و اهرمی که بشود این هزینه ها را کاهش داد قطعا کمک ارزشمندی به مصرف کننده نهایی مسکن شده و موجب رونق ساخت و ساز و ساماندهی صنعت ساختمان می ‌شود.
این نماینده مجلس اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد بنابراین تصمیماتی که در سازمان نظام مهندسی ساختمان گرفته میشود قطعا باید به تایید وزیر راه و شهرسازی برسد لذا در تعیین تعرفه های نظارت هم اگر وزیر نظری داشته باشد، سازمان نظام مهندسی ساختمان موظف و مکلف است تا آنرا اجرا کرده و از دستور مربوطه اطاعت کند.

 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی …
 • NB01
  NB01 …
 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ …
 • NB71
  NB71 …
 • کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و سازها
  کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و …
 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری …
 • CD LABLE (2)
  CD LABLE (2) …
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن …

گلایه مردم از هزینه ‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی

وی با اشاره به انباشت پول در سازمانهای نظام مهندسی ساختمان عنوان کرد:‌ متاسفانه زمانی که انباشت پولی در سازمانی اتفاق می افتد بمعنای حالت انتفاعی پیدا کردن آن سازمان است و بنا نیست نهاد های مدنی همچون سازمان نظام مهندسی ساختمان یک درآمد اضافه بر سازمان داشته باشند که برای آن ها منجر به پس انداز دیگری شود.
ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت: ‌بهرحال تعرفه ی این نهادها باید بگونه ای تنظیم گردد که معادل هزینه های جاری و کارهای توسعه ای ضروری آنها باشد نه این که علاوه بر آن که نیازهایشان را تامین میکنند باز یک پس انداز دیگری هم داشته باشند اگر این پس انداز اتفاق افتاده است بطور حتم از دو حال خارج نیست یا تعرفه تعرفه ی سنگینی است که مصرف کننده و مالک و سازنده نباید تا این اندازه در پرداخت آن زیر فشار قرار بگیرند یا تعرفه به اندازه بوده و در سازمان نظام مهندسی ساختمان آن گونه که باید مصرف می ‌شد تا موجب ارتقا کیفیت کار شود اقدامی انجام نگرفته است.

منبع : شعار سال

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۹۷

نوشته گلایه مردم از هزینه ‌های پرداختی به سازمان نظام مهندسی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.