مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

نقش اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کشور

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی،ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی اظهار داشت:

نقش اثرگذار سازمان نظام <a href=مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کشور”/>

نقش اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کش

نقش اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کشور

«علی اکبر رمضانی» در دیدار هیئت مدیره سازمان با مدیر کل صدا وسیمای استان خراسان شمالی با عنوان اینکه مردم باید از عملکرد سازمانهای مردم نهاد مطلع گردند، افزود: تقویت و توسعه این سازمانها در توسعه اجتماعی کشور مؤثر است زیرا بخشی از امورات دولتی بواسطه برون سپاری توسط این سازمانها انجام می گردد.
وی با عنوان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی یک نهاد غیردولتی و دارای حدود چهار هزار عضو است، افزود: این سازمان در استان فارق از بودجه دولتی وظایف و مسئولیتهای حاکمیتی زیادی را انجام میدهد.
این مقام مسئول با اشاره به این که تمام فعالیتهای سازمان برگرفته از مردم است و با اعتقاد به مردم نهاد بودن تمام مسئولیتهای خود را دنبال میکند، عنوان داشت: زمین لرزه اردی بهشت سال گذشته خسارت و صدمات زیادی به ساختمانهای غیر فنی در حاشیه شهر و بافت فرسوده وارد کرد و نظام مهندسی بیش از دویست و چهل هزار متر مربع خدمات مهندسی رایگان به مردم ارائه کرد.

لزوم اطلاع رسانی خدمات نظام مهندسی به جامعه
رمضانی با عنوان این که سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای ظرفیتها و توانمندیهای سخت افزاری و نرم افزاری بالقوه ای میباشد که منجر به داشتن اطلاعات آماری دقیق از مشارکتهای مردمی در عمران و آبادانی شهر شده است، ادامه داد: سال گذشته حدود یک میلیون و پنجاه هزار متر مربع نقشه در استان تهیه شده که این امر بمنزله مشارکت هزار میلیارد تومانی مردم در ساخت و ساز بخش مسکن و آبادانی شهرهاست، طبق همین اساس رسانه ها باید در اطلاع رسانی نقش مردم یاری کنند و نقش مردم در تامین نیازهای جامعه ارائه و ابلاغ گردد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اشتغال و معظل کنونی جامعه اشاره و عنوان کرد: یکی از مهمترین شرایط اشتغال، داشتن دانش، تجربه و آمادگی اشخاص است فاکتورهایی که شامل تمام مهندسان میشوند، جامعه ای که از سال هفتاد و پنج تاکنون رشد قابل توجهی در تعداد آنها وجود داشته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی به لزوم تغییر نگاه مردن به خدمات تخصصی نیز اشاره کرد و گفت: مسئولان نیز باید به این نتیجه برسند که نگاه غیر تخصصی به حوزه حرفه ای مهندسی منجر به از بین بردن سرمایه های ملی میشود.

 • NB01
  NB01 …
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام …
 • NB71
  NB71 …
 • NB20
  NB20 …
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن …
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام …
 • NB82-کلاس تضمینی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق در اردبیل
  NB82-کلاس تضمینی آمادگی آزمون نظام …
 • کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان (ويژه آزمون‌ های نظام ‌مهندسی)
  کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان …

نقش اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کشور

رمضانی با عنوان اینکه کاهش عمر بنا به علت غفلتهای احتمالی در اصل برابر تحمیل زیان هزار میلیاردی سالیانه به استان است، افزود: طول عمر بنا در حال حاضر چهل سال است در حالیکه اگر ساخت و ساز مهندسی و تخصصی باشد، بنا باید بیش از صد و بیست سال عمر مفید داشته باشد.
رئیس سازمان تصریح کرد: با حذف افراد غیر متخصص از چرخه تولید ساخت بنا، ارزش افزوده میتواند رقم بالایی باشد که این امر به توسعه پایدار و اقتصاد کشور کمک میکند.
رمضانی تلاشهای رسانه ملی را در ارتقاء دانش جامعه مثبت ارزیابی کرد و افزود: صدا و سیما یک دانشگاه مردمی است و مردم در این دانشگاه تحصیل کرده و توانمند میشوند.
مدیر کل صدا و سیمای استان خراسان شمالی نیز با عنوان اینکه نگاه مجموعه صدا و سیما کمک به توسعه همه جانبه استان است، خاطر نشان کرد: دغدغه ما برداشتن قدم های مؤثر در این مسیر است.
حمید قربانی جم با عنوان اینکه صدا و سیما به علت فراگیری قابل قیاس با هیچ رسانه ای نیست و گروه هدف کمی و کیفی زیادی دارد، اظهار کرد: این رسانه اهداف زیادی را دنبال میکند و دارای ظرفیتهای زیادی است بنابراین باید ظرفیت رسانه جدی گرفته است زیرا مردم از طریق رسانه به نهادها پیوند میخورند.
قربانی جم با عنوان اینکه شناخت مردم نسبت به سازمانها باید مورد ارزیابی قرار گیرد، یاد آور شد: صدا و سیما و سازمان نظام مهندسی هر کدام دارای ظرفیتهایی هستند که استفاده و مشارکت آنها سبب شناخت مردم از این سازمان میشود.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کتاب آزمون نظام مهندسی شهرسازی

نوشته نقش اثرگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان در توسعه اجتماعی کشور اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.