مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

کپی رایت چیست؟

کپی رایت چیست؟

دسته بندی : مهندسی صنایع ایران تاریخ : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

قانون کپی رایت چیست؟

قانون کپی رایت یا همان حق تکثیر و انتشار می باشد که در ایران به درستی اجرا نشده.

این قانون به حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان می آید و برای کار آنها حقی ایجاد می کند و آن این است که تنها با اجازه ی مولف افراد می توانند از آن کار و یا هنر استفاده ببرند که این به کمک هنرمند می آید.

کپی رایت به نوعی حفاظت قانونی از آثار چاپ شده و چاپ نشده ادبی، علمی و هنری است. این آثار به هر صورت که عرضه شده باشند، در حالی که دارای ماهیتی قابل درک باشند

قانون کپی رایت فیلم

قانون کپی رایت عکس

قانون کپی رایت فیلم در ایران چند سالی است که جدی تر شده (برای فیلم ها و انیمیشن های تولید ایران)

متن کامل قانون کپی رایت را یمی توانید در اینترنت بیابید البته این متن هر چند سال تکمیل تر شده و آخرین بار در سال ۱۳۹۱ بسیار تکمیل گردید.

قانون کپی رایت موسیقی متاسفانه به درستی اجرا نمی شود (چرا که خود موسیقی به اندازه سینما در ایران قانون مدار پیش نمی رود و حکومت خیلی به آن رقبت نشان نمی دهد ، حداقل به اندازه فیلم)

قانون کپی رایت

Copyright

کشورهایی که قانون کپی رایت ندارند :

جالب است بدانید که هر کشوری قانون کپی رایت در آن جدی تر است اقتصاد بهتری دارد ، چرا که تولید کننده هم امنیت مالی بیشتری دارد و با آرامش به تولید کار جدید می پردازد

رایت و سازمان تجارت جهانی

سازمان تجارت جهانی

قانون کپی رایت نرم افزار در ایران با اینکه وجود دارد ، اما این فرهنگ در میان مردم هم جا نیافتاده و به نوعی در اجرای آن مشکلات عدیده ای موجود است.

قانون کپی رایت در ترکیه بهتر از ایران اجرا می شود چرا که این کشور سالهاست عضو سازمان تجارت جهانی World Trade Organization بوده که خود به خود با عضویت در این سازمان جلوی خیلی از مسائل رایت گرفته می شود.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.