مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

برگزاری جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز-مرجع اخبار نظام مهندسی کشور به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي با دستور اختصاصي هم افزايي فعاليتهاي آتي آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي اين دفتر صبح امروز برگزار گردید.

جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات

جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات

جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي برگزار شد.

اين جلسه در محل اداره كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي و به ریاست دکتر شکرچی زاده، ریاست مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي و با حضور مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، ریاست سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و ديگر مديران استاني برگزار گردید.
سرعت بخشيدن به تدقيق حرائم گسل شهر مشهد، توسعه شبكه شتاب نگاري با رويكرد راه اندازي و استقرار سامانه پاسخ سريع زلزله، برگزاري دوره ها و كارگاههاي آموزشي مورد نياز جامعه مهندسي استان به ويژه مباحث ميان قابها، ارتقاء فناوري بتن و مصالح ساختماني، معرفي و ترويج فناوريهاي نوين ساختماني به ويژه سيستمهاي سبك و سريع الاحداث و بازخواني مجدد پروژه ايمني راهها با رويكرد كاهش تلفات جاده اي استان بعنوان نقشه راه فعاليتهاي سال نود و هفت دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی محورهایی بود که در جلسه امروز گرداوری و مورد تاكيد حاضران قرار گرفت.
در این دیدار، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی بر توسعه فعالیتهای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق کشور و اختصاص یک ساختمان مجزا به این مرکز تاکید کرد.
کامران دیسفانی بیان کرد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق و بخش آموزش این سازمان در حوزههایی به هم گره خورده است و این مرکز با بخش آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی همکاری دارند.
دیسفانی گفت: نیروهای بسیار توانمند و آگاه به موضوعات در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق فعالیت دارند و برخی دوره های ارتقا و تمدید نیز در این مرکز برگزار می گردد.
کامران دیسفانی اظهار داشت: در بخش آموزش، حوزه های زیادی مورد غفلت مانده است که از جمله آن بحثهای مربوط به فناوریهای نوین است.
وی ادامه داد: مباحث مربوط به انرژی، آتش، ساختمان سبز به رشته خاصی در حوزه نظام مهندسی برنمیگردد، عمدتا چند رشته ای است و هم پوشانی دارند لذا از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق درخواست می گردد که به این رشته ها سمت و سوی آموزشی دهند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: در بحث آموزشی در مباحث یاد شده باید تمرکز بیش تری داشت زیرا افزایش آموزش در این بخش خیلی ارزشمند و حایز اهمیت است.
کامران با تاکید بر گسترش فعالیت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق، افزود: باید یک ساختمان مشخص به مرکز تحقیقات اختصاص یابد تا فعالیتهای بیش تری را پوشش دهد.

 • NB03
  NB03 …
 • NB22.cover
  NB22.cover …
 • NB72
  NB72 …
 • NB24
  NB24 …
 • کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان (ويژه آزمون‌ های نظام ‌مهندسی)
  کتاب گودبرداری و سازه‌ های نگهبان …
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام …
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام …
 • کلاس تضمینی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق در تبریز
  کلاس تضمینی آمادگی آزمون نظام مهند …

جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات

وی ادامه داد: خیلی از مهندسان هنوز از فناوریهای نوین اطلاعی ندارند و اطلاعات آنها در این بخش فقط در حد گردهمایی است لذا مکانی که همه فناوریهای نوین مربوط به ساختمان در آن قابل تعریف باشد، در درازمدت بسیار میتواند موثر و پیوند خوبی با جامعه مهندسان داشته باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی عنوان داشت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منطقه شمال شرق با همکاری بخش آموزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی میتواند در سطح جامعه بین جامعه مهندسان و تولیدکنندگان با برگزاری گردهمایی ها و دوره های آموزشی ارتباط موثر ایجاد کرده و سبب شناساندن آن گردد.
کامران گفت: بخش خصوصی هم تمایل زیادی دارد که در زمینه فعالیت با مرکز تحقیقات همکاری کند و اگر مجوز لازم به آن داده شود، از این همکاری استقبال میکند.
بر پایه این خبر، کامران، جلسه ۳ جانبه با رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور و مدیر کل اداره راه و شهرسازی را موثر ارزیابی و خبرهای خوبی را در آینده نزدیک نوید داد.
خاطر نشان میشود در حاشيه جلسه امروز شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي، از سرپرست و كارشناسان دفتر منطقه اي شمال شرق تقدير بعمل آمد.

منبع : سازمان نظام مندسی ساختمان استان خراسان رضوی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

بهترین کتاب آزمون نظام مهندسی شهرسازی

نوشته برگزاری جلسه شوراي راهبردي دفتر منطقه اي شمال شرق مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.