مهندسی,مهندسی صنایع,مهندسی برق,مقاله,دانلود مقاله,دانلود مقاله مهندسی,دانلود جزوه مهندسی,کنکور مهندسی,پایان نامه مهندسی,مهندسی ریاضی,سایت علمی,اخبار علمی,سایت آموزشی,اخبار آموزشی,مقاله آموزشی,آموزش,مهندس

ایکس بادی چیست

ایکس بادی چیست

دسته بندی : مهندسی صنایع ایران تاریخ : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
ورزش ایکس بادی اختراعی پزشکی ورزشی می باشد

ایکس بادی ورزشی است که در آن از متد EMS (مخفف کلمه Electric Muscle Stimulation به معنای تحریک الکتریکی عضلات) استفاده می شود.

در این ورزش با ارسال پیام‌های الکتریکی قابل تنظیم، عضلات ده نقطه از بدن بطور هم‌زمان با تنش و انقباض عضلانی مواجه می‌شود

این سیستم تحریک، موجب انقباض ایزومتریک عضلات می‌گردد که بشکل متعدد در واحد زمان انجام می‌گیرد، سیستمی که ما بیشتر برای افراد آسیب دیده که تمرینات پویا برای آن‌ها مضر است بکار می‌بریم، ضمن این که در کنار تمرینات پویا، بعنوان کمکی به ورزشکاران نیز ارائه می‌دهیم، جباری اضافه کرد این سیستم را بدنسازانی که در مسابقات فیگور می‌گیرند بهتر درک می‌کنند زیرا شبیه فیگور گرفتنی است که کل بدن تحت فشار است و ده نقطه از بدن، دائما در حال انقباض و آزاد شدن تارهای عضلانی است. پس فشار بسیار زیادی به بدن وارد می‌شود. جالب اینجاست که فرد می‌تواند همزمان با این تحریکات سخت، نرمش و تمرین دیگری هم داشته باشد، بعنوان مثال نرمش کششی، حرکات ایستا، تمرین با وزنه، حرکات پلیومتریک و حرکات پویا که این تمرینات می‌توانند ترکیبی هم باشند. شدت پالس‌های دستگاه ایکس بادی قابل کنترل است و به عوامل مختلف بستگی دارد که مربی آگاه بهتر است در طول مدت استفاده از این دستگاه، دائما نظارت ویژه‌ای داشته باشد.

سریعتر به هدفت برس!

زمان کمتری براش صرف کن!

با دردها و آسیب دیدگیها خداحافظی کن!

ایکس بادی

ایکس بادی

ایکس بادی چه مزایایی دارد؟

زمانی که عضله ها کار می کنند تراکم داخلی به شدت تحریک می شود و باعث افزایش جریان خون در کل عضلات است که اسید لاکتیک موضعی را در بدن پخش می‌کند و آستانه تحمل اسید لاکتیک در بدن افزایش می‌دهد که این خود به معنی پیشرفت ورزشی و تغییر در شکل بدن است، البته بدلیل اینکه اکثر افراد به این روش تحریک عضلانی عادت ندارند بعد از اجرای جلسات ابتدائی، ممکن است با درد لاکتیکی و گرفتگی عضلات مواجه شوند. ایکس بادی همچنین عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد و شما احساس سلامت و انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت و دیرتر احساس خستگی خواهید کرد. به طور خلاصه، در مقایسه با روش های تمرینی سنتی، ایکس بادی مزایای تمرین شدید را در زمان بسیار کم به شما ارائه می دهد.

تمرینات با دستگاه ایکس بادی به EMS نیز مشهور است که مخفف ماساژ ضربانی می‌باشد و برای بهبودی افرادیکه ضعف عضلانی دارند و مصدومیت ورزشی دارند بکار می‌رود.

الکترودهای جلیقه دستگاه ایکس بادی، فرکانس‌های پائینی در حدود ۱۵۰ ضربه در ثانیه و نیروی خفیف جریان برق کمتر از ۱۰۰ مگا آمپر که به نظر کم ضرر است را به بدن اعمال می‌کند، تنها نکته نگران کننده که ممکن است به ذهن برخی افراد برسد این است که آیا این جریانات الکتریکی در بدن ذخیره می‌شوند؟ و استفاده برخی مواد غذائی معمول همانند چای و قهوه و… که محیط خون و بدن را با PH متفاوتی روبرو می‌کند و یون‌های مثبت و منفی بدن و عضلات را تحت تاثیر قرار می‌دهد مضر است؟ و استفاده از مکمل‌های ورزشی، در این سیستم چه جایگاهی دارد؟ آیا این پالس‌ها با پالس‌های خود کار عضلات قلب، تداخل ایجاد می‌کند (آریتمی ضربان قلب، ایست قلبی)؟

در هر صورت این سیستم در گذشته هم مورد استفاده پزشکی و فیزیوتراپی و ورزشی به اشکال ساده‌تر قرار می‌گرفته و عوارض آن در حوزه پزشکی، قابل تعریف است.

با ایکس بادی به چه چیزهای میرسیم؟

ورزش و تندرستی

زیبایی و سلامت

پزشکی درمانی

عکسی از لباس کامل ایکس بادی:

ایکس بادی

ایکس بادی

مطالب مرتبط:

آموزش والیبال

پیلاتس چیست

برترین حرکات ورزشی

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.